Drukuj

S7. SIEDEM WYZWAŃ. MILON SZANS.

Data: . Opublikowany w Reportaże

Pięć województw oraz pięć specjalnych stref ekonomicznych podpisało porozumienia w sprawie rozwoju terenów gospodarczych położonych wzdłuż trasy szybkiego ruchu S7. Rozwój tego obszaru ma spowodować powstanie nowych miejsc pracy. Mają na tym skorzystać regiony, a w konsekwencji gospodarka kraju.

Drukuj

Co dzieje się wokół bocianiego gniazda?

Data: . Opublikowany w Reportaże

Bociany przechadzające się po polach, piękne i tajemnicze salamandry skryte pośród kamieni, krzykliwe ptactwo osiedlające się wśród traw – odcinek otwierający cykl programów „Wokół Bocianiego Gniazda” wprowadza nas w fascynujący świat dzikiej przyrody Łęgów Nadodrzańskich.

Drukuj

Wólka Milanowska 1942. Historia splamiona krwią mieszkańców

Data: . Opublikowany w Reportaże

29 czerwca 1942 roku w Wólce Milanowskiej Niemcy rozpoczęli wielką akcję pacyfikacyjną cywilnej ludności, podczas której rozstrzelali 13 mieszkańców okolicznych wsi, a wielu pozostałych wzięli do niewoli. W 72. rocznicę masowej egzekucji mieszkańców te tragiczne wydarzenia pokazały grupy rekonstrukcyjne i mieszkańcy Wólki Milanowskiej. Zapraszamy do oglądania. Materiał znajduje się w zakładce - Reportaże.

Drukuj

Ich i nasza Pani Alicja

Data: . Opublikowany w Reportaże

Doświadczona przez los, zmagająca się z niepełnosprawnością syna, ale pełna energii i optymizmu. Alicja Czarnecka od 35 lat działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Reaktywowała Towarzystwo Przyjaciół Dzieci specjalnej troski, doprowadziła do powstania pierwszego przedszkolnego oddziału dla dzieci niepełnosprawnych, zawiązała Starachowickie Koło Stowarzyszenia „Niepełnosprawni Plus”, któremu prezesuje od 30 lat. Alicja Czarnecka, bo o niej mowa, za swoją działalność wyróżniona została w 2012 roku przez Kapitułę Ludzi Pozytywnie Zakręconych powołaną przy Staroście Starachowickim.

Drukuj

Wielki człowiek małej ojczyzny

Data: . Opublikowany w Reportaże

Reportaż „Wielki człowiek małej ojczyzny” to opowieść o opiekunie Zabytkowej Huty żelaza w Chlewiskach. Stanisław Turek od ponad półwieku związany jest z unikalnym w skali europejskiej zespołem wielkopiecowym wybudowanym w latach 1882 – 1892 przez Francuskie Towarzystwo Metalurgiczne.

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.