Drukuj

Otwarcie Galerii Kamienna w listopadzie - konflikt w tle

Data: . Opublikowany w Aktualności

Budowa Galerii Kamienna ze zgrzytem. Pojawił się konflikt pomiędzy firmami RO.SA.-BUD i EMBUD. Starachowicka firma EMBUD III – wykonawca robót żelbetowych w powstającej Galerii Kamienna - była podwykonawcą radomskiego Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Usługowo – Handlowego RO.SA.-BUD., które wygrało przetarg na  budowę centrum handlowego. Współpraca pomiędzy firmami trwała od grudnia ubiegłego roku do lipca. Poza pracami żelbetowymi firma prowadziła także częściowe prace przy elewacji budynku. Jak informuje współwłaściciel firmy EMBUD III Kazimierz Sławek problemy zaczęły się w kwietniu, kiedy radomski przedsiębiorca przestał regulować należności za wykonaną pracę. Dziś według jego relacji zobowiązania firmy RO.SA.-BUD. względem firmy EMBUD związane z pracami żelbetowymi przekraczają kwotę 500 tys. złotych.

W czasie 5 miesięcy przy pracach budowlanych w Galerii Kamienna pracowało kilkudziesięciu pracowników. Ze względu na szybki termin realizacji zadania prace często trwały po kilkanaście godzin dziennie.  Całą sprawą jest zbulwersowany właściciel radomskiej firmy Roman Saczywko, zdaniem którego opóźnienia w płatnościach spowodowane są nieterminowym wykonaniem robót.  Jak mówi Kazimierz Sławek  przedłużający się brak płatności ze strony firmy RO.SA.-BUD. może spowodować upadek jego przedsiębiorstwa, które obecnie zatrudnia kilkadziesiąt osób. Aby tego uniknąć przedsiębiorca szuka pomocy w środowisku lokalnym.  Zdaniem radomskiego przedsiębiorcy w obiekcie nadal istnieją usterki. Dopiero po ich odbiorze nastąpi płatność problemowej faktury. Z zarzutami Romana Saczywko nie zgadza się starachowicki przedsiębiorca. Według jego relacji w czasie prac budowlanych odbywały się stałe konsultacje, a wykazywane nieprawidłowości zostawały poprawiane. Wszystko wskazuje na to, że zatarg między przedsiębiorcami rozstrzygnie sąd. Poza konfliktem odbywają się dalsze prace związane z budowa Galerii Kamienna. Jak zapewniają przedstawiciele inwestora Biura Prawno - Finansowego INWESTOR z Białej Podlaskie Starachowiczanie już w listopadzie będą mogli zrobić zakupy w nowoczesnej galerii. Jej uroczyste otwarcie przewidziane jest na dzień 15 listopada. W tym dniu na klientów czekać będzie wiele atrakcji, konkursy, liczne promocje. Niespodzianką będzie występ gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W galerii obecne będą znane marki odzieżowe, obuwnicze, sklep AGD RTV, market spożywczy, lokale gastronomiczne i usługowe. Inwestorzy chcą aby w galerii każdy z klientów znalazł coś dla siebie. Galeria jest budynkiem trzypoziomowym, z podziemnym parkingiem na  154 auta. Jest jeszcze kilka wolnych stoisk. Galeria Kamienna będzie typowym miejskim centrum handlowym.

Komentarze  

 
0 #5 loloo 2012-11-29 10:58
:D :-) ;-) 8) :-* :oops: :sad: :sad: :cry: :cry: :-x :-x :eek: :zzz :sigh: :sigh: :roll:
Cytować
 
 
0 #4 fifi 2012-11-17 21:31
http://www.tv.starachowice.pl/index.php/pl/aktualnosci/852-zakupy-w-galerii-kamienna-pod-koniec-lisopada
Cytować
 
 
+1 #3 ja 2012-11-17 12:13
bo miało być cały czas mają opóźnienie ale ma być chyba 27 października otwarcie w końcu
Cytować
 
 
0 #2 kata 2012-11-17 11:51
tu jest napisane ze 15 listopada otwarcie a dzis jest juz 17 i ni słychu ni wuidu...zdecydu jcie sie ludzie !!!1
Cytować
 
 
0 #1 alan 2012-09-22 15:40
ehh mialo byc w pazdzierniku otwarcie
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.