Drukuj

Będzie ekspresowa siódemka do granic województwa

Data: . Opublikowany w Aktualności

Wszystko wskazuje na to, że niebawem dojdzie do wyczekiwanej przez mieszkańców świętokrzyskiego budowy trasy ekspresowej S7 między Skarżyskiem a granicą województwa. Inwestycję wstrzymywał do tej protest ekologów. Jednak w ostatnich dniach został on odrzucony przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które utrzymało decyzję o budowie.

Najprawdopodobniej w tym roku rozpocznie się wreszcie budowa skarżyskiego odcinka trasy S7. Chodzi o 8-kilometrowy odcinek „ekspresówki” między Skarżyskiem a granicą województwa świętokrzyskiego z mazowieckim. Przeciwko inwestycji protestują ekolodzy. Ich zdaniem budowa drogi miałaby utrudnić trasę wędrówek wilków i łosi oraz negatywnie wpłynąć na niektóre gatunki motyli. Protest został odrzucony przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.Jak informuje Małgorzata Pawelec z kieleckiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ministerialna decyzja wymusza wprowadzenie zmian w dokumentacji projektowej oraz w części postępowania przetargowego.Przetarg na budowę tego odcinka drogi ekspresowej S7 ogłoszono pod koniec 2013 roku. Zakres inwestycji obejmuje budowę dwóch jezdni drogi ekspresowej o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano budowę dwóch węzłów drogowych – węzła „Skarżysko – Północ” na połączeniu drogi ekspresowej z istniejącą drogą krajową nr 7 w rejonie miejscowości Skarżysko Książęce oraz węzła „Skarżysko – Centrum” na połączeniu drogi ekspresowej z ulicą Piłsudskiego w Skarżysku.Do przetargu na realizację wartej około 250 ml zł inwestycji zgłosiło się 21 firm i konsorcjów.Nie ma na razie żadnych konkretnych terminów realizacji inwestycji. Według założeń przetargowych budowa drogi ma potrwać nie dłużej niż 25 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą. Możliwe więc, że nową drogą pojedziemy pod koniec roku 2019. 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.