Drukuj

Kolejny krok w stronę rozwoju szkolnictwa zawodowego

Data: . Opublikowany w Aktualności

Przedstawiciele zarządu powiatu, Specjalnej Strefy Ekonomicznej i przedsiębiorcy podpisali list intencyjny. W ramach porozumienia w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 przy ul. Szkolnej zostanie utworzona klasa patronacka w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Jej uczniowie wraz z rozpoczęciem nauki będą pracownikami młodocianymi starachowickich przedsiębiorców.

Rozszerza się oferta Zespołu Szkół Zawodowych nr 3. Najprawdopodobniej od września w placówce obok klasy patronackiej MANa w zawodzie technik pojazdów samochodowych pojawi się klasa patronacka kształcąca operatorów obrabiarek skrawających. W tej sprawie podpisano umowę partnerską.

 

 

Wybór kierunku kształcenia nowej klasy patronackiej poprzedziła m.in. analiza zapotrzebowania na rynku pracy.Podczas spotkania podkreślano, że wdrażany system nauczania dualnego, czyli łączącego edukację w szkole z praktyczną nauką zawodu jest korzystny dla każdej ze stron. W projekt oprócz organu prowadzącego szkołę i przedsiębiorców aktywnie włączyła się Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice.

 

 

W klasie patronackiej przewidziano póki co 26 miejsc. Zapotrzebowanie na 8 osób zgłosiły firmy Starpol i Perfopol, 6 uczniów znajdzie swoje miejsce w firmie Elruz, a 4 w Odlewniach Polskich. Każdy z uczniów podejmujących naukę w nowej klasie będzie równocześnie pracownikiem młodocianym.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.