Drukuj

Kto Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty?

Data: . Opublikowany w Aktualności

Musi posiadać wyższe magisterskie, stopień nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego i co najmniej siedmioletni staż pracy w tym zawodzie – tak w skrócie przedstawiają się wymagania stawiane nowemu Świętokrzyskiemu Kuratorowi Oświaty. Konkurs na to stanowisko ogłosiła wojewoda.

Przez osiem lat kiedy mówiliśmy o Świętokrzyskim Kuratorze Oświaty myśleliśmy Małgorzata Muzoł. Zmieniło się to na początku tygodnia, kiedy wojewoda Agata Wojtyszek wręczyła Małgorzacie Muzoł decyzję odwołującą ze stanowiska. Dokument podpisała Minister Edukacji Anna Zalewska.

Następca Małgorzaty Muzoł zostanie wyłoniony w drodze konkursu. Kandydat oprócz szczegółowego opisu dotychczasowej pracy pedagogicznej musi do dokumentacji konkursowej dołączyć uzasadnienie przystąpienia do konkursu wraz z pisemną koncepcją realizacji zadań nadzoru pedagogicznego, a także organizacji i działania kuratorium oświaty.

Postępowanie konkursowe będzie dwuetapowe. Najpierw przeprowadzona zostanie ocena formalna złożonych ofert, a następnie komisja przystąpi do oceny merytorycznej.

Do konkursu można aplikować do 10 lutego. Nowego kuratora oświaty powinniśmy poznać przed końcem miesiąca. 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.