Drukuj

Złóż PIT przez Internet

Data: . Opublikowany w Aktualności

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starachowicach w związku z trwającą „Akcja PIT” zachęca do korzystania  z elektronicznego sposobu przesyłania zeznań rocznych. Na podstawie analizy statystyki składanych zeznań  i deklaracji  Polacy coraz chętniej rozliczają się przez Internet.

Wynika to niewątpliwie z ułatwień wprowadzanych przez resort finansów. Możliwość przesyłania popularnych PIT-ów (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami) bez podpisu elektronicznego i intuicyjność systemu e-Deklaracje pozwala podatnikom zaoszczędzić czas i pieniądze.

 

 

Wystarczy dostęp do komputera z Internetem, aby korzystając z systemu e-Deklaracje wypełnić i wysłać deklarację elektroniczną. Dodatkowo system podpowiada jak uniknąć błędów oraz gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji (poprzez podanie danych identyfikacyjnych podatnika i kwoty przychodu wykazanej w poprzednim rocznym zeznaniu) do minimum spada ryzyko, że ktoś się podszyje pod podatnika. Jest to najprostsza i bezkosztowa metoda.

 

 

Złożone w ten sposób zeznanie dotrze do urzędu skarbowego, co potwierdza generowane przez program Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

 

 

PIT przez Internet w pięciu krokach:

  1. wejdź na stronę www.portalpodatkowy.mf.gov.pl (zakładka e-Deklaracje) (www.e-deklaracje.gov.pl), pobierz i zainstaluj z zakładki "Do pobrania" aplikację e-Deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in),
  2. wypełnij odpowiedni formularz w programie e-Deklaracje Desktop albo pobierz formularz z zakładki - "Formularze", a następnie go wypełnij,
  3.  podpisz go wpisując kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2014 rok,
  4. wyślij dokument,
  5. pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

         

 

Program e-Deklaracje Desktop jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości zawsze można skorzystać z instrukcji obsługi (zakładka – "Instrukcje".

 

 

Zeznania PIT-36 i PIT-37 możesz wysłać drogą elektroniczną bez podpisu kwalifikowanego:

- indywidualnie,

- wspólnie z małżonkiem (bez wymogu złożenia przez drugiego z małżonków pełnomocnictwa - UPL-1), w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.