Drukuj

Będzie dom samopomocy dla autystów

Data: . Opublikowany w Aktualności

Powiat przystępuje do tworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy. Swoje miejsce miały by tam znaleźć osoby z zaburzeniami psychicznymi m.in. chorzy na autyzm. Szacowane koszty utworzenia obiektu to około 1 mln zł.

 

W ciągu roku ma powstać Środowiskowy Dom Samopomocy prowadzony przez samorząd powiatu starachowickiego. Placówka ma zostać dedykowana dla osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu naszego powiatu. W szczególności dla osób z autyzmem.

 

 

Środowiskowy Dom Samopomocy ma zostać utworzony w budynku na terenie Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Na ten cel przeznaczono obiekt, którego pierwotnym przeznaczeniem był magazyn materiałów łatwopalnych.

 

 

Szacowany koszt utworzenia domu samopomocy to około 1 mln zł. Pierwszym krokiem było przekazanie przez radnych podczas ostatnich obrad 80 tys. zł na wykonanie dokumentacji technicznej.

 

 

Środowiskowy Dom Samopomocy zarządzany przez powiat ma być uzupełnieniem dla działającej już placówki przy ul. Reja z której mogą korzystać jedynie mieszkańcy naszego miasta. 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.