Drukuj

Rząd Prawa i Sprawiedliwości ratuje Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych

Data: . Opublikowany w Aktualności

W piątek województwo świętokrzyskie odwiedziła premier polskiego rządu Beata Szydło w towarzystwie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Powód wizyty był nie byle jaki. Skarb Państwa przejął będące w likwidacji Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych. Dzięki tej decyzji kilkaset osób nie straci pracy.

 

W ostatnich latach sprawa Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych wzbudzała wiele emocji. Prywatyzacja i powolny upadek sprawiły, że kilkaset osób stanęło w obliczu utraty pracy. Dzięki staraniom posłów ziemi świętokrzyskiej kopalnie staną się własnością Skarbu Państwa. Umowa pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu, a syndykiem firmy została podpisana i weszła w życie w piątek, 29 stycznia.

 

 

Z tej okazji do podkieleckich Chęcin gdzie znajduje się kopalnia Jaźwica przyjechała premier polskiego rządu Beata Szydło i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który w wyborach do sejmu startował właśnie z ziemi świętokrzyskiej. Premier Szydło oficjalnie ogłosiła podpisanie umowy. Dzięki tej decyzji kopalnie nie zostaną zamknięte, a pracownicy zachowają swoje stanowiska.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.