Drukuj

Blisko 70 niewybuchów w Stawie Kunowskim

Data: . Opublikowany w Aktualności

Pociski z okresu II Wojny Światowej znaleziono w lesie. Niewypały znajdują się w pobliżu budynku, w którym mieści się Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych i Publiczna Szkoła Podstawowa. Znaleziska dokonano w czwartek. Teren wokół został oznaczony i zabezpieczony przez policję. Pociski zostały ujawnione przez prywatną firmę saperską wynajętą przez Nadleśnictwo Ostrowiec do rekonesansu obszaru leśnego przeznaczonego pod wycinkę. Dyrekcje placówek oświatowych, o znalezisku nie zostały powiadomione drogą oficjalną.

Dzieci o znalezisku dowiedziały się dopiero w piątek. Wówczas lekcje w szkole podstawowej w Stawie Kunowskim zostały zawieszone, a wychowankowie placówki opiekuńczo – wychowawczej zostali ewakuowani. W chwili znalezienia 68 pocisków z okresu drugiej wojny światowej  zespole przebywało 12 podopiecznych oraz wychowawcy.

Na miejsce niebezpiecznego znaleziska wezwano saperów. Jak poinformował nas plutonowy Lech Snop z Centrum Przygotowań do Misji Międzynarodowych z Bukówki, pociski zostaną przewiezione i zdetonowane.

Komentarze  

 
0 #5 do wszystkich 2014-05-10 12:14
weście się ogarnijcie te niewybuchy znaleziono niedaleko szkoły a nie na terenie szkoły i pomyślcie jak by wasze dziecko tam chodziło to co byście zrobili
Cytować
 
 
0 #4 andrzej 2013-06-22 22:53
Po co ewakuować przecież te dzieci nie są nikomu potrzebne. Powinien się tym zainteresować prokurator bo sprawę znowu zamiotą pod dywan. Szkoła miała czas w czwartk żeby powiadomić rodziców ze lekcje są odwołane
Cytować
 
 
+1 #3 do stefan 2013-06-18 17:40
A jak by tam bylo twoje dziecko to ciekawe czy bys byl taki cwany? Pewnie sam bys te niewybuchy wynosil pierwszy.
Cytować
 
 
0 #2 stefan 2013-06-18 13:31
leżały tam od wojny i gmina Brody nie wiedziała o tym jak budowano szkołę? Wszyscy wiedzieli tylko nie chcieli tracić kasy na wydobycie tego z ziemi. Teraz wielkie halo, bo 12 osob o wychowawcy ehh szkoda gadać. Robicie sensację z niczego.
Cytować
 
 
-1 #1 maciek 2013-06-13 18:44
:lol:
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.