Drukuj

Mieszkańcy Starachowic zdecydują czy odwołać prezydenta

Data: . Opublikowany w Aktualności

Będzie referendum w sprawie odwołania Prezydenta Miasta – taką decyzję podczas dzisiejszej sesji podjęli radni Rady Miejskiej. Wniosek w tej sprawie złożyły kluby Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska i radni Spółdzielczości i Wspólnot Mieszkaniowych – w sumie 12 samorządowców. Na tydzień przed obradami poparcie dla wniosku zgłosiło dwóch radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Ostatecznie uchwałę w tej sprawie, w głosowaniu jawnym, poparło 21 z 22 obecnych na sali obrad radnych. Nikt nie był przeciw. Radny nie zrzeszony Waldemar Tuz wstrzymał się od głosu.  Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego oraz podlega bezzwłocznemu rozplakatowaniu na terenie Gminy i wywieszeniu na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Po jej uprawomocnieniu zostanie skierowana do komisarza wyborczego.  Referendum zostanie przeprowadzone najpóźniej 50 dnia od dnia opublikowania uchwały w wojewódzkim dzienniku urzędowym, czyli najprawdopodobniej w miesiącu sierpniu.

Komentarze  

 
+1 #2 Smithd895 2014-05-04 00:13
What a video it is! In fact amazing and fastidious quality, please upload more video clips having such good quality. Thanks. ffegdedeadfdadk e
Cytować
 
 
0 #1 Mariusz 2013-02-14 15:44
Dlaczego referendum zostało zorganizowane w okresie wakacyjnym? Po co ten cyrk?
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.