Drukuj

Nauczyciel II LO oskarżony o gwałt.

Data: . Opublikowany w Aktualności

Sprawę nagłośniła matka jednej z uczennic. Nauczyciel został zawieszony w czynnościach. Sytuację bada Prokuratura Rejonowa w Starachowicach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Pismo w sprawie rzekomego gwałtu na nieletniej uczennicy, sygnowane przez adwokata pokrzywdzonej, wpłynęło do organu nadzorującego 21 stycznia. Jak mówi Wicekurator Grzegorz Bień, wszczęto postępowanie w celu wyjaśnienia sprawy.

Jak podkreśla Wicekurator, składanie wyjaśnień przed wyznaczonym przez jednostkę pracownikiem nie jest przymusowe. Rozmowy ze stronami przeprowadzone zostaną w połowie lutego. Jeżeli potwierdzą się oskarżenia kierowane pod adresem nauczyciela Kuratorium skieruje sprawę do Komisji Dyscyplinarnej.

Sprawę rzekomego gwałtu uczennicy bada Prokuratura Rejonowa w Starachowicach. Jak mówi prokurator Rafał Orłowski z Prokuratury Okręgowej w Kielcach, postępowanie wyjaśniające nie musi zakończyć się w ciągu 30 dni. Od wyniku pracy śledczych zależeć będą dalsze czynności prowadzone przez Prokuraturę, czyli wszczęcie lub odmowa wszczęcia postępowania przeciwko nauczycielowi. Jak nieoficjalnie mówią uczniowie i absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego, od wielu lat zachowania nauczyciela budziły kontrowersje. Dziwi fakt, iż sprawa wyszła na jaw dopiero po interwencji matki pokrzywdzonej uczennicy.

 

 

Komentarze  

 
0 #19 anka,jola 2015-07-25 04:28
Zgadzam sie z Mariuszem,bo to prawda same dziwki lataja za nauczycielami I same proponuja,a teraz skarza,ogladaja gupie filmy I to samo robia SZMATY
Cytować
 
 
+1 #18 Magda 2015-04-11 21:51
Chodziłam do liceum 20 lat temu. Już wtedy wszyscy w mieście wiedzieli o zachowaniach tego nauczyciela. W klasie, gdzie był wychowawcą...mo że lepiej nie wspominać co się działo. To jest skandal, że dyrekcja szkoły przymykała oczy przez tyle lat!
Cytować
 
 
0 #17 uczennica 2015-01-19 21:55
tak, szkoda, że dopiero teraz, ale czasy są inne i dzięki Bogu, bo z tym s...nie dawało se wytrzymać
Cytować
 
 
0 #16 zainteresowana 2013-11-19 17:17
Ta "Dwójka" to od lat bardzo ciekawa szkoła. Dzieją się tam dziwne rzeczy aż huczy całe miasto a tylko Dyrekcja nic nigdy nie wie. Przed laty Pani Biologiczka znęcała się nad młodzieżą, sprawa była wielokrotnie poruszana oficjalnie na zebraniach i nie było żadnego odzewu bo była koleżanką po fachu. Pani Polonistka urządzała w domu zakrapiane imprezy dla młodzieży aż jej mieszkanie zarzygali. O korepetycjach wychowanków nie wspomnę. To było tajemnicą Poliszynela. Ciii ... Jest ok.
Cytować
 
 
+2 #15 absolwent też 2013-02-21 20:45
no ale co z tego czy się spodobał czy nie skoro jest nauczycielem to powinien uczyć a nie laski wyrywać, dziwne jest to, że dyrektor nie interweniował i reszta nauczycieli też obojętna była a dobrze wiedzieli co się dzieje w ich szkole.
Cytować
 
 
+2 #14 absolwent 2013-02-19 18:23
Jakieś lasce się nie spodobał jego podryw, poskarżyła się, a matka pewnie zrobiła z tego gwałt. Żenada. Z tego co pamiętam to niezłe towary obracał :D
Cytować
 
 
+2 #13 uczeń 2013-02-14 16:35
a inni nauczyciele to nic nie wiedzieli ?
Cytować
 
 
+1 #12 Mariusz 2013-02-14 14:24
Cytuję icetea:
same mu lazły do łóżka a teraz udają zgwałcone aby trochę kasy wyrwać. Ot i cała prawda o moich koleżankach. :lol:

Ale takie kontakty z uczennicami to forma łapówki. Powinien odpowiadać on i one.
Cytować
 
 
+6 #11 Mariusz 2013-02-14 14:23
To pan dyrektor chce coś jeszcze wyjaśniać? To gdzie miał oczy jak się ten nauczyciel lizał z uczennicą na studniówce? Haha. Udaje, że nic nie wiedział?
Cytować
 
 
+4 #10 dawid 2013-02-14 12:45
Gratulacje dla dziewczyny za odwagę. Już dawno ktoś się powinien tym zająć. Pan dyrektor też powinien odpowiadać, bo on od lat miał harem w szkole. To było na oczach wszystkich. Za takie kontakty z uczennicą powinien zostać zwolniony. Tak się robi w normalnych szkołach.
Cytować
 
 
+2 #9 uczeń 2222 2013-02-14 10:33
W języku prawniczym gwałtem określa się nie każdą przemoc, lecz tylko taką o dużym natężeniu. A one (ona) sama się pchała .To gdzie tu gwałt? Z drugiej strony to pan profesor powinien mieć więcej rozumu, ale skoro woli młode ....
Cytować
 
 
+6 #8 Iga 2013-02-08 15:03
:-* coś przesadzili z tym gwałtem :D
Cytować
 
 
+9 #7 uczeń1 2013-02-07 08:41
Odniosę się do wcześniejszego komentarza.. .. jeśli nawet same właziły mu do łóżka to on jest człowiekiem dojrzałym do tego pedagogiem więc nie powinien dopuścić do takich sytuacji a młode dziewczyny wiadomo głupie, naiwne, Nie zmienia to faktu że nauczyciel demoralizował swoje uczennice na lekcjach i uwodził, nakłaniając do skorzystania z zaproszenia na przysłowiową " kawkę". Szkoda tylko że trwało to tyle lat!!!
Cytować
 
 
+3 #6 Bb 2013-02-06 22:40
Historii
Cytować
 
 
-1 #5 a 2013-02-06 21:08
jakiego przedmiotu uczył?
Cytować
 
 
+1 #4 uczeń 2013-02-06 18:34
nieważne czy same czy nie jeśli były niepełnoletnie to jest przestępstwo
Cytować
 
 
0 #3 icetea 2013-02-06 18:06
same mu lazły do łóżka a teraz udają zgwałcone aby trochę kasy wyrwać. Ot i cała prawda o moich koleżankach. :lol:
Cytować
 
 
+10 #2 Ola 2013-02-06 18:05
JAKIEGO GWAŁTU?!
Cytować
 
 
+5 #1 uczeń 2013-02-06 17:54
łał w końcu wyszło na jaw....tylko dlaczego po tylu latach dopiero ???
Cytować