Drukuj

Będzie ekspresowa siódemka do granic województwa

Data: . Opublikowany w Aktualności

Wszystko wskazuje na to, że niebawem dojdzie do wyczekiwanej przez mieszkańców świętokrzyskiego budowy trasy ekspresowej S7 między Skarżyskiem a granicą województwa. Inwestycję wstrzymywał do tej protest ekologów. Jednak w ostatnich dniach został on odrzucony przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, które utrzymało decyzję o budowie.

Drukuj

Kolejny krok w stronę rozwoju szkolnictwa zawodowego

Data: . Opublikowany w Aktualności

Przedstawiciele zarządu powiatu, Specjalnej Strefy Ekonomicznej i przedsiębiorcy podpisali list intencyjny. W ramach porozumienia w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 przy ul. Szkolnej zostanie utworzona klasa patronacka w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Jej uczniowie wraz z rozpoczęciem nauki będą pracownikami młodocianymi starachowickich przedsiębiorców.

Drukuj

MiM powalczy w Mistrzostwach Europy

Data: . Opublikowany w Aktualności

W tym roku najważniejszą imprezą Szkoły Tańca MiM będą Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Polsce. W Płocku starachowiczanie zaprezentują nową choreografię, ale niewykluczone, że pojawią się też sprawdzone aranżacje. Właśnie pod kątem mistrzostw młodzi tancerze trenowali podczas zimowego obozu.

Drukuj

Złóż PIT przez Internet

Data: . Opublikowany w Aktualności

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starachowicach w związku z trwającą „Akcja PIT” zachęca do korzystania  z elektronicznego sposobu przesyłania zeznań rocznych. Na podstawie analizy statystyki składanych zeznań  i deklaracji  Polacy coraz chętniej rozliczają się przez Internet.

Drukuj

Szpital w europejskiej sieci monitorowania lekowrażliwości drobnoustrojów

Data: . Opublikowany w Aktualności

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otrzymał Certyfikat poświadczający włączenie do Europejskiej Sieci Monitorowania Lekooporności EARS-Net. Program polega na monitorowaniu lekowrażliwości drobnoustrojów izolowanych z zakażeń inwazyjnych zgodnie z metodologią opracowaną przez Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Telewizja Starachowice

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.